Resultater 2022

Du finder her på siden vindere af diverse konkurrencer ifm. DDD 2022 samt et kort overblik over begivenheder og arrangører. Se overblik over (bemærk at DDD ikke følger kalenderår 100%):

Deltagerne ved den internationale olympiade (IOI)

Elias Rasmussen Lolck
H. C. Ørsted - Ballerup, 3a
Lorenzo Ferrari
Campus Bornholm, 2C HTX
Malte Kildelund Rosenkilde
Sukkertoppen, s3m
Thor Eriksen
Bagkost, 5.BT

Deltagerne ved den baltiske olympiade (BOI)

Bronze
Elias Rasmussen Lolck
H. C. Ørsted - Ballerup, 3a
Bronze
Lorenzo Ferrari
Campus Bornholm, 2C HTX
Bronze
Malte Kildelund Rosenkilde
Sukkertoppen, s3m
Bronze
Thor Eriksen
Bagkost, 5.BT
Edith Bille Gørtz
NEXT - Sukkertoppen gymnasium, 3.x
Nicolai Keenan Robinson
H.C. Ørsted Gymnasiet, 2. a

Vinderne af Dyst 2

Andreas Neumann Kosack
H.C. Ørsted Gymnasiet, Lyngby, L1a2
Asbjørn Lind
Next - Sukkertoppen, 2.x
August Andersen
Bagsværd Kostskole & Gymnasium, 2.c
Benjamin Hilton
H.C. Ørsted gymnasiet Lyngby, 3.a1
Bertram Madsen
Bagsværd Kostskole og Gymnasium, 5.BT
Bodil Vedel
Marie Kruses Skole, 3.T
Edith Bille Gørtz
NEXT - Sukkertoppen gymnasium, 3.x
Elias Rasmussen Lolck
H. C. Ørsted - Ballerup, 3a
Frej Alexander Nielsen
Teknisk Gymnasium Lolland Falster, 3.A
Gustav Bille Gørtz
Johannesskolen, 9.c
Hjalte Vinberg Mogensen
Campus Bornholm, 2c
johannes
Taastrup, 8.B
Leonora Thøgersen
Johannesskolen, 8.C
Lorenzo Ferrari
Campus Bornholm, 2C HTX
Losel Matos
Nørre Gymnasium, 2.i
Lucia Little
Gentofte Gymnasium, 2y
Lukas
Campus Bornholm, 2.C
Magnus Maarbjerg Sig
Learnmark Gymnasium HTX, 1mitd
Malte Kildelund Rosenkilde
Sukkertoppen, s3m
Marcus Koschmieder Krogsgaard
N. Zahles Gymnasieskole, 3.a.
Marius Schlichtkrull
H.C. Ørsted gymnasiet Lyngby, 3a1
Nicklas Østerberg
Next Sukkertoppen, 3M
Nicolai Keenan Robinson
H.C. Ørsted Gymnasiet, 2. a
Rumbin Lee
Copenhagen International School, DP1 (2.g)
Theis Østergaard Hove
HCØL, 2d1
Thobias Larsen
HTX Køge, 3. AD
Thor Eriksen
Bagkost, 5.BT
Valdemar Højlund Rasmussen
NEXT Sukkertoppen Gymnasium, S2e
Wildcard
Maya Oh Holmen
N. Zahles Gymnasium, 3.a
Wildcard
Sara Bettio
European School Copenhagen, S5DAA (1G)

Årets begivenheder

Årets arrangører, undervisere, mv.

Dansk Datalogi-Dyst er kun muligt at afholde takket være vores ihærdige arrangører, undervisere og hjælpere - en stor tak for jeres indsats!

Anders Roy
Ph.D fra DTU, ZeroNorth
David Lolck
Studerende, Københavns Universitet
Knud Fjeldsted
Lektor Emeritus
Lin Bigom-Eriksen
Studerende, DTU
Markus Krabbe Larsen
Studerende, Københavns Universitet
William Bille Meyling
Studerende, Københavns Universitet